رشته معماری

نویسنده

رشته معماری یکی از محبوبترین رشته های مهندسی و در عین حال هنری به شماره می رود که طرفداران زیادی دارد.

اکثر دانشجویان این رشته معماری به امید طراحی پروژه های مسکونی و تجاری با مفهوم و سبکی متفاوت از آنچه تا کنون دیده اند پا به این رشته می گذارند.

این رشته جزو مجموعه گروه خدمات شاخه فنی و حرفه ای است که هر دانش آموز پس از طی کردن دوره متوسطه ی اول می تواند طی یک دوره دوساله و در یکی از هنرستان های کاردانش یا فنی و حرفه ای دیپلم این رشته را دریافت نماید.

هزینه رشته معماری

هزینه تحصیل در رشته های هنری کمی بالاتر از دیگر رشته ها می باشد. از این رو پیشنهاد می شود جدا از برآورد هزینه دانشگاه به فکر لوازم و تجهیزات لازم باشید تا در سالهای بعد بتوانید از عهده پروژه های دانشجویی بر بیائید.

شما باید در حالت ایده آل از یک لپ تاب، دورین عکاسی ( موبایل هم می شود ) اقلام مختلف مداد و قلم و ماژیک و… کاغذ پوستی و تخته و … لازم دارید اما چیزی که بیشتر از بقیه هزینه بر خواهد بود، خرید کتب مختلف معماری است. اگر فکر میکنید همه چیز را در اینترنت پیدا می کنید باید بگم در این خصوص اشتباه می کنید و کتب معماری را باید بخرید اونم با قیمت روز یورو و پوند!

معدل لازم برای رشته معماری

در خصوص معدل لازم برای رشته معماری و ورود به این رشته باید بدانید با معدل 12 و قبولی در ریاضی بدون تبصره امکان ورود به این رشته را دارید.

اما در نظر داشته باشید این رشته در کنار هنری بودن مهندسی هم هست و باید از عهده محاسبات بر بیائید، هرچند که تکنولوژی کمک فراوانی می کند اما معماری یک ذهن مهندسی میخواهد.

رشته معماری فنی و حرفه ای

جدا از رشته معماری فنی حرفه ای ، هر رشته دیگری در فنی حرفه ای میتواند جایگاه دانشجو را از نظر امنیت شغلی تامین نماید.

متاسفانه اکثر افراد هیجان ورود به دانشگاه را دارند ، غافل از اینکه مدرک دریافتی از فنی حرفه ای از مدرک های برخی دانشگاه های کشور جایگاه و اعتبار بیشتری در دیگر کشورها بویژه کشورهای درجه یک به اسطلاح جهان اول دارد!

طبق یک توافقی ، کشورهای اروپایی نسبت به تامین شغل شما به شرط اخذ مدرک فنی حرفه ای تعهد دارند و این یک ویژگی فوق العاده برای کسانی است که به دنبال مهاجرت و یا کار در کشور دیگر هستند.

تعریف کلی معماری

در تعریف کلی معماری میتوان به سخن چند تن از معماران صاحب نام اشاره کرد و در ویدئو تعریف معماری از دیدگاه معماران بزرگ استفاده کنید.

اما بعنوان یک تعریف جامع میتوان معماری را اینطور تعریف کرد که: ” معماری آینه فرهنگ، سبک زندگی و شخصیت مردمان یک سرزمین در دوره تاریخی خاصی است ” ( محمد حسین رحمانی )

هرچه حال و روز فرهنگی ، اقتصادی و سبک زندگی مردم متعالی تر باشد، معماری آن سرزمین با شکوه تر، مفهومی تر است و تماشای آن و گشت و گذار در شهر به انسان حال خوب هدیه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
حساب کاربری من