کافه اوکو - مفتخر به کسب رتبه چهارم در دومین جایزه ملی بناهای فاخر

توضیحات پروژه:

کافه اوکو که در شهر کرمان خیابان میثم واقع شده است. به علت تعداد زیاد کافه و رستوران در این منطقه شهری متفاوت بودن نوع طراحی در کنار خواسته های کارفرما، استیجاری بودن ملک و محدودیت زمانی و مالی از مهمترین چالش های پیش روی ما در روند طراحی بود.

بنای این پروژه، ساختمانی با کاربری مسکونی و سازه دیوار باربر ساخته شده در دهه هفتاد شمسی بود که محدودیت هایی از جمله عدم توانایی تخریب و جا به جایی جدارهای داخلی و خارجی را برای ما ایجاد میکرد.که برای سیال تر شدن فضا و ارتباط بصری یکدست از فرم های منحنی استفاده کرده ایم که در طراحی این فرم ها از طاق ها، سقف و نورگیر های معماری کویری ایده گرفته ایم به گونه ای که همزمان روح مدرن در آن جریان داشته باشد.که ورودی های داخلی با ایده از طاق های معماری سنتی و ترکیب آن با متریال مدرن به صورت طاق های فلزی ایجاد شده است.

سقف ها با ایده از نورگیر های خانه های کویری روشنایی های اصلی پروژه را در دل خود جای داده است. و برای القای حس مدرن به فضا از متریال خاکستری رنگ در کف ها و رنگ سفید در جدار های داخلی و خارجی استفاده شد. و در انتها با الحاق رنگ آبی به برخی از احجام سعی در شاخص کردن آن ها در فضای داخلی داشته ایم.

در طراحی محوطه برای حفظ درختان موجود در پروژه فضاهای نشستن را حول محور آن ها طراحی کردیم و با ایجاد آبنما و فلاور باکس های دیواری و زمینی سعی در دلنشین تر کردن فضا داشتیم وهمچنین جهت ارتباط بصری بهتر محوطه با خیابان اصلی (بدلیل تغییر کاربری به تجاری) سردر و جداره ای نیمه شفاف را جایگزین جداره قبلی کرده ایم.

مشخصات پروژه:

دفتر طراحی امین حاج محمدی – a.h.office

تیم طراحی: عابد ستاری – آرمیتا زعیم – سینا زارع – علی اسدی نسب

عکاس: محمد حسن اتفاق

محل اجرا: کرمان – خیابان میثم

اجرا: شرکت نشانه کویر آرشا

کارفرما: آقای امیرشکاری

زیربنا: 285 مترمربع

مساحت: 460 مترمربع

سال: 1401

 

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
حساب کاربری من