معماری ساختمان خانه همایش

نویسنده

[vc_row css=”.vc_custom_1512513206217{margin-top: 2% !important;}”][vc_column width=”1/3″][vc_empty_space][vc_single_image image=”4579″ alignment=”right” css=”.vc_custom_1596276229696{padding-bottom: 0px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1598267115085{margin-top: -15% !important;}”]

نام ویدئو: معماری ساختمان خانه همایش
https://designtvir.com/

تلفن: ۸-۸۸۱۰۱۳۵۶-۰۲۱

اینستاگرام: designtvir@[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_empty_space][vc_raw_html]JUQ5JTg1JUQ4JUI5JUQ5JTg1JUQ4JUE3JUQ4JUIxJURCJThDJTIwJUQ4JUIzJUQ4JUE3JUQ4JUFFJUQ4JUFBJUQ5JTg1JUQ4JUE3JUQ5JTg2JTIwJUQ4JUFFJUQ4JUE3JUQ5JTg2JUQ5JTg3JTIwJUQ5JTg3JUQ5JTg1JUQ4JUE3JURCJThDJUQ4JUI0JTBBJTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjI2MDA3MTYzMjc1MCUyMiUzRSUzQ3NjcmlwdCUyMHR5cGUlM0QlMjJ0ZXh0JTJGSmF2YVNjcmlwdCUyMiUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGd3d3LmFwYXJhdC5jb20lMkZlbWJlZCUyRndGZkthJTNGZGF0YSU1QnJuZGRpdiU1RCUzRDYwMDcxNjMyNzUwJTI2ZGF0YSU1QnJlc3BvbnNpdmUlNUQlM0R5ZXMlMjIlM0UlM0MlMkZzY3JpcHQlM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

معرفی پروژه های فرهنگی هنری

ساختمان خانه همایش (مهندس سید حمید نورکیهانی)

ساختمان خانه همایش مجموعه ایست با امکانات برگزاری همزمان گردهمائی، سمینار و کنفرانسهای مختلف، درسالنهای متعدد چند عملکردی در الهیه
پیشنهاد طراحی این پروژه در اوایل سال ۱۳۷۸ از طرف کارفرما به مهندس سید حمید نورکیهانی ابلاغ شد.
ساختمان خانه همایش با گنجایش متفاوت و با پیش بینی فضاهای مناسب انتظار و پذیرائی در هر طبقه طراحی شده است.
همچنین امکان پذیرائی با قرار دادن آشپزخانه های مناسب در قسمت میانی طبقات فراهم آمده که توسط “مون شارژ” انتقال از آشپزخانه مرکزی در طبقه دوم زیرزمین انجام میشود.

مساحت زمین پروژه ۱۳۲۵ مترمربع، در ابعاد ۲۵x53 متر و قطعه ای جنوبی، برِ خیابان ۱۴ متری فیاضی (فرشته) میباشد.

سطح کل زیربنا کلا ۵۵۰۰ مترمربع میباشد.

لزوم احداث پروژه هائی از این قبیل، بدلیل پیشرفتهای همه جانبه در کشور و ضرورت برگزاری گردهمائیهای علمی و تحقیقاتی داخلی و خارجی در رشته های مختلف برای این منظور، کارفرمای پروژه را بر آن داشت تا اقدام به احداث چنین بنائی نماید.

طراحی مجموعه خانه همایش الهیه

مجموعه خانه همایش الهیه در ۷ طبقه بنا شده است.
این ساختمان شامل دو طبقه زیرزمین در ۱۰۰ درصد زمین و چهار طبقه ۶۰ درصدی در طبقات همکف، اول، دوم، سوم و یک طبقه ۳۰ درصدی در طبقه چهارم میباشد.

طبقه همکف:

شامل پیش  فضای مسقف ورودی اصلی، لابی مجلل، راهنمای طبقات و اطلاعات در مورد همایشهای جاری و آتی مجموعه میباشد.
علاوه بر آن در قسمت جنوبی این طبقه، یک سالن چند عملکردی قرار دارد.
آشپزخانه ای نیز با کلیه تجهیزات در قسمت میانی این طبقه با دسترسی عمودی به آشپزخانه مرکزی در طبقه دوم زیرزمین، قرار دارد.

طبقه اول:

شامل فضاهای انتظار و یا پیش فضای ورودی سالنها و ۲ سالن چند عملکردی. سایر فضاهای جنبی نیز مانند طبقه همکف در این طبقه پیش بینی شده است.

طبقه دوم:

در این طبقه سالن اصلی مجموعه در نیمه شمالی و سالنهای انتظارجداگانه در طرفین شرق و غرب سالن قرار دارد.
این سالن در مجموع ۱۹۰ نفر گنجایش دارد.
در این طبقه نیز سالن چند عملکردی جنوبی با همان مساحت ۱۱۰ مترمربع مانند طبقات زیرین قرار دارد.
همچنین در این بخش سرویسهای بهداشتی، اتاق اداری و آشپزخانه اختصاصی هر طبقه نیز تکرار و اجرا شده است.

طبقه سوم:

در این طبقه، بدلیل بلندی ارتفاع سالن آمفی تئاتر طبقه دوم و همینطور فضاهای انتظار طرفین، از باقی مانده فضا برای تکرار یک سالن چند عملکردی جنوبی با همان مساحت ۱۱۰ مترمربع، سرویسهای بهداشتی، اتاق اداری و آشپزخانه اختصاصی استفاده شده است.
علاوه بر آن، در طرفین این طبقه امکان ایجاد ۲ سالن کنفرانس کوچک با تجهیزات مستقل وکامل وجود داشت که اجرا شده است.

طبقه چهارم:

این طبقه کلا به قسمت مدیریت مجموعه و فضاهای اداری اختصاص دارد که نیمه جنوبی طبقه را اشغال کرده است.
در زمان اجرای پروژه و با این امکان که احتمالا از بام سالن آمفی تئاتر به عنوان رستوران استفاده شود، پیش بینیهای لازم برای تامین آب، فاضلاب و گاز و برق بعمل آمد.
طبقه اول زیرزمین با ورودی از شرق ضلع شمالی گنجایش ۳۰ اتومبیل را دارد.

با توجه به محدودیتهای ضوابط شهرداری اجازه استفاده ارتفاع زیرزمین، بیش از ۳ متر داده نشد و ناچار برای نصب تجهیزات آشپزخانه در زیرزمین دوم قسمتی از کف طبقه اول زیرزمین حذف شد و به این ترتیب ارتفاع کافی در قسمتهای ضروری آشپزخانه تامین گردید.
البته این امر باعث حذف چند واحد پارکینگ در این طبقه شد.

ضمنا بدلیل بالا بودن آبهای سطحی و مشکلات هدایت آبهای زیرزمینی، حداکثر مجوز ۲ طبقه برای زیرزمینها صادر گردید که در عمل به ۱۰۰ درصد مساحت زمین رسانده شد.

طبقه دوم زیرزمین شامل موتورخانه که با ایجاد اختلاف سطح در پی یکپارچه ارتفاع مناسب آن تامین شده است، آشپزخانه صنعتی و سرویسهای بهداشتی و رختکن کارکنان و نمازخانه میباشد.

[/vc_column_text][vc_separator color=”custom” border_width=”3″ accent_color=”#d1d1d1″ el_class=”rahmaninotshow”][vc_row_inner disable_element=”yes”][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”2579″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”2579″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”2579″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row disable_element=”yes”][vc_column][vc_gallery interval=”3″ images=”3904,3905,3906,3907″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
حساب کاربری من