SDMCمعماری آینده! کارخانه عمودی پایدار

در نشریه آنلاین معماری به معرفی  پروژه معماری آینده! کارخانه عمودی پایدار خواهیم پرداخت. این پروژه با در نظر گیری طراحی پایدار و طراحی سبز ارایه شده .

طراحی و ساخت یک اکوسیستم  پایدار که حاصل تعامل صنعت و طبیعت است. این طرح بر اساس طرح توسعه پایدار پیاده سازی شده. به گونه ای که بر خلاف تصور مخاطبین، کارخانجات مزاحم زندگی سالم شهری و طبیعت نیستند. در این طرح کارخانه عمودی پایدار در تعامل کامل با محیط زیست موجب ساخت مجموعه ای پایدار شده که با اصول پایداری و سبز تمامی نیاز های خود را تامین نموده و بازده فوق العاده ای خواهد داشت.  این کارخانه عمودی پایدار با استفاده از انرژی که توسط بخش داخلی تامین می گردد کار می کند.

طراحی هوشمندانه و در واقع پروژه کارخانه عمودی پایدار طرحی برای آینده  محسوب می شود که به همین جهت رتبه دوم را در Evolo 2017 کسب نمود. این طرح موجب افزایش کیفیت زندگی کارگران و شهروندان می شود. مصرف انرژی کم و عدم انتشار گاز CO2 از جمله مواردی است که موجب موفقیت اولیه این طرح شده. در این طرح فضای کارخانه عمودی پایدار و محیط طبیعی و تفریحی در سطوح مختلف قرار گرفته و تمامی فضاهای مورد نیاز یک زندگی شهری سالم در طبقات عمودی این آسمان خراش تعبیه شده.

چین اولین کشوری است که شهر جنگلی را برای مقابله با آلودگی هوا در برنامه های طراحی خود قرار داد.

 

ترجمه و گردآوری توسط مرکز مدیریت طراحی پایدار

بخش نشریه آنلاین معماری - پروژه معماری


نظرات
نام: ‍‍‍ ایمیل:
پیام:

پروژه های دیگر