SDMCخانه ای با تکنولوژی های هوشمند

مرکز مدیریت طراحی پایدار به معرفی  یکی دیگر از پروژه های مطرح در دنیای تکنولوژی با رویکرد هوشمند می پردازد، همراه نشریه آنلاین معماری باشید:
 

خانه ای با تکنولوژی های هوشمند
رویای شما داشتن یک خانه با تکنولوژی های هوشمند بوده ؟

تیم فرنک وافایی با همکاری مهندسان و معماران شروع به حقیقی نمودن این رویا کرد . او بر این باور بود که به یک خانه ی مدرن نباید فقط از نظر سازگاری با طبیعت نگاه کرد ، بلکه خانه ی ایده آل وی میبایست علاوه بر سازگاری با طبیعت، مدرن بوده و دارای تکنولوژی های مختلف بکار گرفته شده باشد و از همه مهم تر قابلیت ارتقاء این تکنولوژیها هوشمند  موجود باشد.بیشتر لوازم خانگی بکار گرفته شده در این خانه از برند Energy Star  میباشد و خیلی از این محصولات قابلیت بازیافت دارند و سازگار با طبیعت میباشند، از نظر او سرمایه گذاری برای ساخت این خانه بسیار ارزشمند میباشد .شاید بخش بسیار مهم این پرژه ، که حتی از توصیف طراحی معماران نیز مهمتر است ، بخش تامین انرژی و درواقع موتور محرکه ی این خانه است ، این بخش در یک سیلو جای داده شده که به راحتی در سایز یک کانتینر قابل حمل است و قابلیت اضافه نمودن کلیه ی لوازم و وسایل جدیدی که به تکنولوژی خانه اضافه میگردد را دارا است.

در این خانه ما هیچ مترالی مثل گچ یا مواد دائمی ماندگار نداریم و تنها از پنلهااستفاده میکنیم که برای انجام تغییرات درست مثل تعویض قاب آیفون عمل کنیم ! بسیار راحت و متنوع!تمام بخشهای این خانه توسط آیفون و آیپد قابل کنترل هستند ، از هر جای کره ی زمین میتوانید با اتصال به اینترنت این کار را انجام دهید. طراحی این خانه از لحاظ معماری ، همچون طراحی های مدرن اواسط قرن صورت گرفته و طبقات در اطراف بخش مرکزی خانه ساخته شده و طراحان با خطوطی ساده و منظم حسی مثل انبار به انسان القا میکند . آنها همچنین با حذف خانه ی زیر شیروانی استفاده از فضا را به حداکثر رسانده اند.فضای داخلی این خانه با تکنولوژی های هوشمند بسیار ساده طراحی شده و مانند اتاق کودک، انسان را تشویق به زندگی آزادانه میکند. ویدئو پرژکتور میتواند فیلمها و تصاویر بازی ها را روی دیوار مرکزی خانه در ابعاد بزرگ نمایش دهد و به طور کامل یک خانه آینده را به ما نشان می دهد.

آشپزخانه این خانه با تکنولوژی های هوشمند (خانه آینده) در بخش مرکزی جای داده شده و دارای دسترسی از اطراف است به طوری که هر  زمان که احساس نیاز کردید بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید ، همچنین این امر نظافت این محیط را آسانتر میکند. فضای کنترل کننده ی این خانه بالاتر از بقیه ی طبقات واقع شده و به مدیریت و کنترل دما میپردازد ، و سر ما را از طریق سقف انتقال  میدهد و گرما را از طریق کف .قفسه به صورت متحرک تعبیه شده و میتوان از آن به عنوان پارتیشن بین اتاق هم استفاده کرد همچنین درب سازگار با طبیعت که به دو طرف اجازه ی ورود و خروج میدهد ، درسترسی آسانی را برای منزل و محیط خارج ایجاد نموده. این خانه یک خانه ی سازگار با طبیعت و شبکه ایست که میتوان کلیه  ی لوازم و تجهیزات آنرا بوسیله ی اتصال به شبکه از طریق آیفون و آیپد کنتل نمود ، برای مثال اگر در هنگام خروج از خانه خاموش نمودن چراغها و یا فعالسازی سیستم امنیتی را فراموش کرده باشید از این طریق بسیار ساده میتوانید آنرا فعال نموده و چراغها را خاموش نمایید. این خانه ی مدرن که ProtoHomes نامیده میشود را میتوان درمدت 4 ماه با سیستمهای ترکیبی مورد نیاز ساخت.
 

ترجمه و گردآوری توسط مرکز مدیریت طراحی پایدار

بخش نشریه آنلاین معماری - پروژه تکنولوژی


نظرات
نام: ‍‍‍ ایمیل:
پیام:

پروژه های دیگر