SDMCطراحی نیمکتهای خورشیدی در کرواسی

امروز در نشریه آنلاین معماری، به معرفی پروژه تکنولوژی و طراحی صنعتی خواهیم پرداخت که در شاخه طراحی های هوشمند ، همراه نشریه اینترنتی معماری این پروژه جالب دنبال کنید.

طراحی نیمکتهای خورشیدی در کرواسی

طراحی نیمکتهای خورشیدی در پارکهای شهر پورک (Porec) در کشور کرواسی،این نیمکت ها خورشیدی مجهز به صفحات خورشیدی است که برق تولید می کند. از اینرو کاربران می توانند هنگامی که روی این نیمکت ها می نشینند، گوش های تلفن های همراه خود را شارژ کنند.

هر نیمکت قادر است چهار گوشی را به طور همزمان شارژ کند. این نیمکت ها در شب از انرژی خورشیدی که در روز جمع آوری کرده اند، برای روشن نگه داشتن چراغ های پارک استفاده می کنند. استقبال اولیهِ قابل توجه شهروندان این کشور از این نوع نیمکت ها باعث شده است که هم اکنون این نیمکت های هوشمند در پارک های مختلف در چند شهر در سراسر کرواسی نصب شوند.  این روزها مسئولان پارک های کرواسی به این فکر افتاده اند که روی این نیمکت ها تبلیغاتی را نصب کنند و از عواید حاصل از آن برای بهبود اوضاع پارک های این کشور استفاده کنند.  آنان همچنین امیدوارند که در صورت افزایش محبوبیت و استقبال از این نوع نیمکت های خورشیدی در کشور کرواسی، بتوانند آن ها را به سایر کشورهای اروپایی و حتی شاید آمریکا صادر کنند. طراحی توسط ivan mrvos.

منبع : مرکز مدیریت طراحی پایدار


نظرات
نام: ‍‍‍ ایمیل:
پیام:

پروژه های دیگر