SDMC

درباره مرکز مدیریت طراحی پایدار


موسسه مدیریت طراحی پایدار از سال 83 با انتشار کتاب سال مبلمان " دکوراتک" آغاز به کار نمود.

در سال 88 اقدام به چاپ نشریه تخصصی بنام خانه و دفتر کار با رویکرد طراحی داخلی کرد و در سال 92 همزمان با تاسیس انجمن معماری پایدار نام و رویکرد نشریه خود را به معماری پایدار تغییر داد.

همزمان با چاپ کتاب سال مبلمان و دکوراسیون "دکوراتک" فصلنامه معماری پایدار را تا 15 شماره نیز منتشر کرد.

با توجه به محدودیت انجمن هایی که به صورت غیر دولتی فعالیت می نمایند ، مؤسس انجمن تصمیم به تاسیس مرکز مدیریت طراحی پایدار نمود، تا ضمن افزایش دایره فعالیت های خود بتواند قدرت اجرایی بالایی نیز داشته باشد.

از جمله تغییرات پس از ثبت رسمی مرکز میتوان به پایان انتشار نشریه معماری پایدار بصورت مکتوب جهت حفظ رسالت زیست محیطی و جلوگیری از قطع درختان جهت تهیه کاغذ و راه اندازی تلوزیون اینترنتی معماری (معماریTV) اشاره کرد.

در حال حاضر مرکز مدیرت طراحی پایدار با شماره ثبت 6109 در محدوده خیابان مطهری با رویکرد طراحی پایدار در تمامی حوزه ها بویژه طراحی شهری و معماری و برگزاری همایش های ملی با رویکرد هویت طراحی ایرانی و معماری ایرانی به فعالیت خود ادامه میدهد. برگزاری 3 دوره همایش ملی معماری در مرکز همایشهای صدا و سیما و اجلاس دکوراتک با موضوع طراحی ایرانی، سلسله همایشهای هنر و زیبایی شناسی شهری (9 نشست ) را می توان از دیگر افتخارات مرکز نامید.

امید است با عنایت خداوند منان بتوانیم سهم قابل توجهی جهت ارتقاء هویت طراحی، معماری و شهرسازی ایرانی با رویکرد پایدار ایفا نمائیم. ان شالله

 

محمد حسین رحمانی

ریاست مرکز مدیریت طراحی پایدار